Od zaprojektowania do wykonania mebli kuchennych
Otrzymaj oferty od specjalistów jak SOTO meble nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

SOTO meble

6

Od zaprojektowania do wykonania mebli kuchennych

Autor: SOTO meble, publikacja: 2015-10-20

Stojąc przed wyborem nowych mebli do kuchni, czyli do serca domu, musimy przemyśleć kilka spraw. Należy pamiętać, żeby wykonanie stałej zabudowy połączonej z wyposażeniem AGD i oświetleniem powierzyć w ręce specjalisty. Fachowiec, który projektuje dla nas meble kuchenne, powinien znać się na zasadach ergonomii i funkcjonalności. Najlepszym wyjściem jest połączenie wykonawcy i projektanta w jednej osobie. Obecnie coraz częściej spotykamy na rynku firmy stolarskie oferujące również usługi remontowe. Jest to doskonałe rozwiązanie ułatwiające pracę wykonawcy mebli, ponieważ współpracujące ze sobą ekipy doskonale wiedzą, czego od siebie wzajemnie oczekują.

Zdjęcie nr 1

Jeżeli remont wykonuje dobra firma, ułatwia ona pracę firmie stolarskiej, bowiem dzięki niej w mieszkaniu są proste ściany, a także właściwie umiejscowione przyłącza oraz gniazdka.

Wykonawca mebli, projektując wystrój wnętrz, oczywiście słucha uważnie Klienta i dostosowuje ofertę do jego indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że to my, odbiorcy, mamy ostatnie słowo. Wszak to wnętrze naszego mieszkania i nasze pieniądze, dlatego wykonawca powinien merytorycznie doradzić i zainspirować.

To my decydujemy o tym, czy wolimy szafki, czy może jednak szuflady i to my wybieramy kolor blatu.

Zdjęcie nr 2 Zdjęcie nr 3

Funkcjonalność jest bardzo istotna, jednak poza nią należy również wziąć pod uwagę koszty, jakie jesteśmy w stanie ponieść. W tym przypadku to wykonawca właśnie powinien przedstawić nam propozycje.

Posiadając informacje o kosztach, możemy weryfikować nasze plany. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać wersję z drzwiczkami lub jednak zdecydować się na szuflady, możemy także wykorzystać drogie systemy lub zwykłe, tańsze. I tutaj też powinniśmy uzyskać informację o różnicach. Pomoże to nam dokonać oceny i samodzielnego wyboru. Mając odpowiednią wiedzę i znając fakty, nie będziemy mieli z tym problemu.

Ze względów praktycznych i finansowych preferujemy połączenie funkcji projektanta i wykonawcy mebli w jednej osobie. Specjalista, planując wygląd mebli, sprawdza ściany i podłogi w taki sposób, aby tworzyły z resztą wnętrza kompozycję harmonii lub kontrastu, w zależności od wymagań Klienta.

Bardzo ważnym elementem projektu jest rozmowa wykonawcy z Klientem. Bez niej nie można stworzyć dobrego produktu. Znając wymagania i styl Klienta, łatwiej dopasować wystrój i stworzyć wnętrze, które będzie satysfakcjonowało obie zainteresowane strony.

Zdjęcie nr 4

Po rozmowie i wstępnej wizualizacji nadchodzi część praktycznego planowania instalacji elektrycznych, hydraulicznych i wentylacyjnych. Następna część to już czysta przyjemność, czyli wybór materiału i akcesoriów.

Opracowano:
Beata Sobczyk-Soja
„Soto Meble”


Meble na wymiar - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 15 838 Specjalistów od Mebli na Wymiar najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o meblach na wymiar